Mała sypialnia – jak ją urządzić?

bedroom-1807837_1280

Kiedy decydujesz się na budowanie własnego domu, to wtedy masz pełny wpływ na to jakiej wielkości będą poszczególne pomieszczenia. Jednakże, kupując mieszkanie już takowej władzy nie posiadasz i wtedy trzeba radzić sobie z tym co masz podczas aranżacji. Szczególnym problemem dla niektórych może być mała sypialnia i to jak ją atrakcyjnie zaprojektować, aby miło się w niej odpoczywało. Poniżej udostępniamy dla Ciebie kilka porad, które na pewno pomogą Ci dokonać dobrych decyzji.

Zaczynamy od mebli

Jeśli sypialnia nie jest duża, to warto jest postawić przede wszystkim na jak najbardziej minimalistyczne rozwiązania. Dlatego też meble ograniczmy tam najlepiej do łóżka, toaletki i szafy wnękowej. Oczywiście wszystko zależy od Twojego metrażu oraz wizji na wystrój.
Radzimy Ci unikać zbędnych dodatków i mebli, które mogłyby w jakikolwiek sposób prowadzić do zabierania cennej powierzchni.
Duże znaczenie ma tutaj wybór odpowiedniego łóżka, bowiem to ono odpowiada za wygodę spania, dlatego też koniecznie postaw na takie, które ma rozmiar przynajmniej 140 cm. Optymalne to 160 cm i spokojnie zapewni wygodę dla dwóch osób.

Jakie kolory ścian?

Jeśli chcemy optycznie powiększyć jakieś pomieszczenie, to koniecznie warto jest się zdecydować na jasne kolory, jak również jak najbardziej doświetlić dane pomieszczenie. To wszystko jest niezwykle ważne, gdyż na pewno nie zależy Ci na tym, aby stworzyć ponurą wizję, w której nie będziesz się dobrze czuł.

2 Komentarzy

  1. Aśka

    Ja w swojej sypialni mam tylko łóżko i szafę + szafki nocne i w zupełności wystarcza

  2. Ela

    Możecie podesłać fotki waszych aranżacji?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *